online, 17.06.2024

» KODY UFI - nowe zasady zgłaszania mieszanin oraz nowy sposób identyfikacji mieszaniny w formie "kodu UFI", umieszczanego obowiązkowo na produkcie. (teoria + praktyka: poziom podstawowy)

dokumenty do ściągnięcia
w danym szkoleniu

  Od 1 stycznia 2021 roku firmy mają obowiązek zgłaszania mieszanin stwarzających zagrożenie przez centralny system, jeżeli są one używane przez konsumentów lub profesjonalistów. Na etykiecie produktu i w niektórych przypadkach w kartach charakterystyki będą musiały pojawić się kody UFI, generowane przez przedsiębiorstwa. Wprowadzenie takiej zmiany ma na celu ujednolicenie zasad przekazywania informacji o mieszaninach stwarzających zagrożenie na terenie całej Unii Europejskiej. Nowy obowiązek dotyczący zgłaszania mieszanin jest wprowadzany stopniowo. Przewidziane są okresy przejściowe.

  Program ramowy szkolenia (zajęcia 10:00-15:30)

  1.    Cel i zakres przepisów art. 45 oraz załącznika VIII do rozporządzenia CLP.
  2.    Kto ma obowiązek dokonać zgłoszenie?
  3.    Jak poprawnie zidentyfikować zastosowanie mieszaniny?
  4.    Terminy i okresy przejściowe.
  5.    Kod UFI (Unique Formul aIdentifier): generowanie, umieszczanie na produkcie i w karcie charakterystyki, zarządzanie kodami UFI.
  6.    Informacje wymagane w zgłoszeniu (skład mieszaniny, klasyfikacja, oznakowanie, dodatkowe wymagania: kolor, opakowanie, pojemność, europejski system kategoryzacji produktów (EU PCS).
  7.    Typy zgłoszeń i rozwiązania ułatwiające przygotowanie zgłoszenia.
  8.    Narzędzia do przygotowania i przesyłania zgłoszenia.
  9.    Demonstracja zgłoszenia wstępnego (Initial notification): podstawy przygotowania zgłoszenia i pracy z programem IUCLID 6, jak prawidłowo deklarować składniki mieszaniny, informacje o produkcie i nagłówek zgłoszenia, walidacja zgłoszenia,  generowanie i wysyłka zgłoszenia).
  10.    Aktualizacja zgłoszenia (The submission is an update, New notification after a significant change of composition) -  kiedy należy je przesłać, który typ aktualizacji  wybrać?
  11.    Pytania od uczestników i dyskusja.

  > Wykładowca:Specjalista

  > TERMIN: 17.06.2024 godz. 10.00 - 15:30

  > MIEJSCE: Każdy uczestnik łączy się ze swojego miejsca pracy / zamieszkania. Wymagania: komputer / tablet z dostępem do Internetu, wyposażony w mikrofon, opcjonalnie słuchawki. Link dostępowy do szkolenia dostarczymy z wyprzedzeniem 1-dniowym.

  >   cena: 670,00 zł/osobę netto + 23% VAT, brutto:  824,10 zł


  >   rabat 5% - więcej niż 1 osoba z firmy

  > Cena obejmuje: udział w szkoleniu dla 1 osoby w czasie rzeczywistym, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia.

  UWAGA! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA, (max 15 osób)
  OSTATECZNE ZAMKNIĘCIE LISTY: 16.06.2024


  Zgłoszenie online